Messi rajongói: FC Barcelona – BATE Boriszov: 4-0 (1-0)

Szeretettel köszöntelek a Messi és Barcelona rajongók klubja ... közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.hajrá barca!

• Fórumtémák - 2 db

Messi és Barcelona rajongók klubja ... vezetője

2011. 12. 06., 22:53

|

Kivételes meccset játszott a Barcelona fiatalokkal teletűzdelt csapata a BATE Boriszov ellen a BL-csoportkör záró fordulójában. A kilenc saját nevelésű játékossal felálló gránátvörös-kékek rendhagyó összeállításban is összeszedetten, látványosan játszottak, és szereztek négy gólt. Az első félidőben Sergi Roberto, a második játékrészben Montoya, illetve Pedro – kétszer – voltak eredményesek, így alakult ki a 4-0-s végeredmény, de ennél még értékesebb, hogy több fiatal bizonyított, nem is akárhogy.

Elsősorban a fiatal, B csapatból felhívott játékosoknak adott lehetőséget Pep Guardiola a BATE Boriszov ellen. A felnőtt keretből csak öten voltak a kezdőcsapatban, nevezetesen Pinto, Maxwell, Fontás, Thiago és Pedro, ráadásul a 11 pályán lévőből 9 saját nevelés volt. Ezzel együtt is rendkívüli fölényben játszott a Barcelona, a játékrész végén 72 százalékos labdabirtoklási fölényben volt, a BATE pedig folyamatosan a saját kapuja előtt tömörült.

Ennél is többet ér azonban, hogy a fiatalok kifejezetten tetszetős játékot mutattak be: jó ritmusban, pontosan és sokat passzoltak, a támadásokban volt kreativitás és lendület, és nem utolsósorban a gólveszély. A középpálya és a támadósor sokat mozgott, mindenki bátran változtatta a helyét, és amellett, hogy a játékosok ügyesen együtt dolgoztak, látványos egyéni megoldásoknak is tapsolhatott a közönség.

Az első igazán nagy helyzetet Rafael Alcántara hagyta ki a 2. percben; Cuenca remek beindítása után a brazil az ötösről lőtt, de a rövid saroknál álló kapust találta el. Cuencán és Rafinhán kívül azonban remekül mozgott Sergi Roberto, Thiago és Pedro is, mindenki részt vett mind az előkészítésben, mind a befejezésben, ha éppen szükséges volt, ám a védelmet, illetve szűrő pozíciót elfoglaló Jonathan Dos Santost is dicséret illeti az érett játékáért. Több ígéretes, gólveszélyes támadás után aztán a 34. percben született meg a vezető gól: Thiago passzolt előre Pedrónak, a szélső visszapöccintette a labdát Sergi Robertónak, aki pontosan lőtt a bal alsó sarokba.

Az első félidőben újabb gól már nem esett, de a szünet után is Sergi Roberto előtt adódott a legnagyobb ziccer. Az 56. percben Rafa Alcántara tálalt sarokkal elé, ám a fiatal tiszta gólhelyzetben nem tudott ellőni a kapus mellett. A gól azonban érett, és nem is váratott magára sokáig. Az 59. percben Cuenca iramodott meg az ellenfél térfelén és hagyott maga mögött több védőt is, majd tanárian tálalt a beinduló Montoya elé, aki nem hibázott. 2-0!

A 63. percben a harmadik gól is megszületett, és újfent Cuencát lehetett dicsérni, aki az egész mérkőzésen dinamikusan mozogott, bátran cselezett, fölvállalta a párharcokat egy az egyben, és jól készítette elő a támadásokat. Montoya indította be a Cuencát a tizenhatoson belülre, ő jól passzolt vissza a kapu előtt érkező Pedrónak, aki közelről nem hibázott. 3-0! Ekkor már bátran cserélt Guardiola is: lehetőséget kapott Muniesa majd Deulofeu is, míg harmadikként Riverola jutott szóhoz. A negyedik találatot is Cuenca készített elő azzal, hogy cselezgetett a tizenhatoson belül, egy sarkazós csele után buktatták, így büntetőhöz jutott a Barça. A tizenegyest Pedro végezte el, és könnyedén lőtt a kapuba.

A meccset fölényesen, nagyon jó játékkal nyerte a Barcelona, ami óriási szó ilyen összeállítással. Az egész csapat dicsérendő a felfogása miatt, de külön érdemes kiemelni Sergi Robertót, aki mindenhol ott volt a középpályán, és jelesre vizsgázott játékszervezésből. Montoya is remekelt szélső védőként, Cuenca pedig már a vezére volt ennek a fiatal együttesnek, aki mindig olyan szerepkörben tűnt fel, amire a legnagyobb szükség volt.

FC Barcelona – BATE Boriszov: 4-0 (1-0)