Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

| 2011. 12. 03., 22:08

Az FC Barcelona 5-0 arányban legyőzte a Levante együttesét a Camp Nouban a Liga 14. fordulójában, amivel a Real Madrid gijóni győzelme után ismét három pontosra csökkentette - a Barça egy mérkőzéssel többet játszott már -  a differenciát a két csapat között. A Pep-Team esélyt sem adott a valenciai kiscsapatnak, ráadásul a lehető legjobb pillanatokban talált be a hálóba, így kiütéses győzelmet aratott.

A találkozó nagyon jól kezdődött a katalánok számára, miután már a 4. percben megszerezték a vezetést Cesc révén. 1-0, Messi passzát Iniesta zseniálisan, sarokkal továbbította a tizenhatos előterében álló Fábregashoz, aki a játékszert előtte Munua kapus mellett. A vezetés megszerzése után vagy a Barça vett vissza a tempóból, vagy a Levante védekezett masszívan, ám tény, hogy a játék nem volt pörgős, Xaviék pontatlanul futballoztak, így Messi egyéni villanásain kívül nem volt komoly potenciál az együttes játékában.

Ennek ellenére a 33. percben megszületett a Barcelona második gólja is, méghozzá egy rögzített szituáció után. 2-0, Xavi baloldalról belőtt szabadrúgását Cesc csúsztatta gyönyörűen a kapu hosszú oldalába, mely meg is zavarhatta a valencia kiscsapatot, s ez főként a védekezésén látszott meg. Fábregas második találata után ugyanis szép támadásokat tudott vezetni a Barça, azonban az utolsó passzok nem sikerültek - egy kivétellel. 3-0, Messi vezette keresztbe a labdát jobb oldalról, a középen érkező Iniestának passzolt, aki finom mozdulattal továbbította a játékszert a hosszú sarkot laposan kilövő Cuencának. Az első félidőhöz tartozik még, hogy a 36. percben Puyolt le kellett cserélnie Guardiolának, helyét Dani Alves foglalta el. Miután a játékost az orvosok még a mérkőzés folyamán megvizsgálták, kiderült, hogy Puyol nem sérült meg komolyabban, csupán elszédült és időleges látási zavarai voltak, miután összefejelt Konéval egy fejpárbaj során.

A második játékrész még az elsőnél is simább volt, köszönhetően annak, hogy a Barça akkor szerezte meg a negyedik gólját, amikor a Levante végre huzamosabb ideig a katalánok térfelén tudott maradni és támadásokat szövögethetett. Az 55. percben egy szöglet után Alveshez került a labda, aki a Levante térfelének a közepén kicselezett egy embert, a tizenhatosra beinduló Messihez passzolt, aki a hosszú sarokba helyezett. 4-0, mintaszerű passz végén mintaszerű átvétel és pazar befejezés. A Levante egy kicsit összeszedte magát a szünetben, de a negyedik barcelonai találat végleg padlóra küldte.

A Camp Nou a Rayo elleni meccset követően ismét az egyre jobb formába lendülő Alexist láthatta, a chilei ugyanis nagyon aktív volt, a megszokott mezőnymunkája mellett kiváló passzokkal jelentkezett, párharcai nagy százalékát megnyerte, ráadásul a 61. minutumban be is talált a Levante kapujába. 5-0, hibátlanul megkomponált kontratámadás végén Cesc egy keresztbefutással területet nyitott Alexisnek, aki a Messitől kapott labdát - kis szerencsével - a kapuba emelte Munua fölött. A találkozó utolsó perceiben Iniesta szabályosnak tűnő gólját még érvénytelenítette a játékvezető les címén, ám más érdemleges esemény már nem történt.

A Barça jól hangolt a madridi Klasszikusra, az igazi erőfelmérő azonban ténylegesen a december 10-én rendezendő, Real Madrid elleni mérkőzés lesz, és ez most nem csupán üres szólam. A Levante ellen kiszolgálta a közönségét a Pep-Team, helyenként kiválóan futballozott, de a stabilitást illetően talán még mindig lehetnek kétségeink, márpedig az ősi rivális ellen ez lesz a legfontosabb.

FC Barcelona - Levante: 5-0 ( 3-0 )
Barcelona, Camp Nou
Vezette:
Texeira Vitienes

FCB: Valdés - Mascherano, Puyol (Alves, 36'), Abidal - Busquets (Keita, 46'), Xavi, Iniesta, Cesc (Pedro, 71') - Alexis, Messi, Cuenca.

Levante: Munua - Javi Venta (R. Suárez, 64'), Ballesteros, Del Horno (Cabral, 74'), Juanfran - P. López, X. Torres, Iborra (El Zhar, 57'), Valdo - Koné.

Gólok: 1-0, Cesc (4'); 2-0, Cesc (33'); 3-0, Cuenca (37'); 4-0, Messi (55'); 5-0, Alexis (61').