Messi rajongói: FC Barcelona – Osasuna: 4-0 (2-0)

Szeretettel köszöntelek a Messi és Barcelona rajongók klubja ... közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.hajrá barca!

• Blogbejegyzések - 147 db
  • Fórumtémák - 2 db

Messi és Barcelona rajongók klubja ... vezetője

2012. 01. 05.,

Magabiztos, négygólos előnyt szerzett a Barcelona az Osasuna elleni Király Kupa nyolcaddöntő visszavágójára, így minden esélye megvan arra, hogy továbblépjen a sorozat legjobb nyolc csapata közé. A szerdán este rendezett odavágón a katalán csapat már félidőben is 2-0-ra vezetett Cesc Fábregas duplájával, és a második félidőben csereként beálló Lionel Messi két gólja révén sikerült elérni a 4-0-s végeredményt.

A Barcelona három védővel, alapvetően erős kezdőcsapattal vágott neki az Osasuna elleni mérkőzésnek, még ha Lionel Messi nem is kezdett – csak a kispadra ült le. A hazai együttes játéka eleinte ugyan nem volt kifejezetten lendületes, hiányzott a gyorsaság és a mélység a támadójátékból, de a 14. percben az első igazán komoly lehetőséget sikerült is kihasználni. Alves passzolt középre a tizenhatos előterében álló Xavinak, a középpályás néhány húzást követően briliáns passzal lepte meg Cesc Fábregast, aki előtt a baloldalon több terület volt, és ezt kihasználva be is talált Riesgo mellett a kapuba.

Öt perccel később a második hazai gól is megszületett, és ezt is a Xavi - Fábregas duó hozta össze elsősorban. Piqué szerzett labdát a félpályánál, Xavihoz passzolt, aki gyorsan a gólhelyzetbe kerülő Fábregashoz játszott. Cesc felnézett, és néhány lépést követően remek megoldást választva nagy ívben emelt át a kapus fölött a hosszú sarokba. Szűk húsz percet követően máris 2-0-s előnyhöz jutott így a Barça, mely ezt követően vissza is vett egy kicsit a tempóból, de a meccset maximálisan a kezében tartotta, és az első félidő végén kiadott statisztikák alapján 80 százalékban birtokolta a labdát.

A második félidőben sem rángatta túlságosan az istrángot a Barça, de az Osasuna ellenakcióitól nem kellett túlságosan tartani, miután a vendégek erejéből csak védekezésre futotta. Játékosai passzivitását látva Pep Guardiola azonban hamar hozzányúlt a kispadhoz, és azonnal Messit küldte pályára a haloványabb Pedro rovására. A cserének azonnal volt hatása: Messi révén kreatívabb és gyorsabb lett a Barcelona játéka, és a 66. percben csak a szerencse mentette meg az Osasunát a harmadik góltól. Éppen Messi kényszerítőzött Alvessel, majd emelt ál Riesgo felett, de a labda hajszállal mellé ment.

Az egyre erősödő nyomásnak aztán a 72. percben lett ismét eredménye: több veszélyes helyzetet követően Fábregas adott középre, és a csereként beállt Messi gyönyörű fejessel talált a kapu jobb oldalába. Három perccel később már pályán volt a Cuenca helyére álló Alexis Sánchez is, aki hajszál híján azonnal gólpasszt adott Messinek, és csak Riesgo bravúros védése miatt maradt a 3-0.

Úgy tűnt, hogy a hátralévő időszakban már nem változik az eredmény, de a ráadás perceiben ismét villant Lionel Messi, aki a tizenhatos vonalánál kapott labdát, és egy gyors cselt követően villámgyorsan a jobb alsóba zúdította azt. Ezzel a Barcelona négygólos előnyt szorgoskodott össze a párharc visszavágójára, amire egy hét múlva csütörtökön kerül sor Pamplonában, és ami ezen eredmény ismeretében formalitásnak tűnik.

FC Barcelona – Osasuna: 4-0 (2-0)