Messi rajongói: Kupagyőztes a Barça Intersport Leónban

Szeretettel köszöntelek a Messi és Barcelona rajongók klubja ... közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.hajrá barca!

• Blogbejegyzések - 147 db
  • Fórumtémák - 2 db

Messi és Barcelona rajongók klubja ... vezetője

| 2011. 12. 23.,

Megnyerte a Copa ASOBAL-t az FC Barcelona Intersport, miután a csütörtöki döntőben nagy csatában múlta felül a házigazda Ademar León együttesét. Xavi Pascual együttese ugyan végig irányította a találkozót, ám az így is nyílt maradt egészen a végéig. Az utolsó percben labdája is volt a Leónnak az egyenlítéshez, de Sarics megfogta a meccslabdát, és ezzel a katalán gárda elhódította története hetedik ASOBAL Kupáját.

A szokásoknak megfelelően az év végén megrendezésre került a kézilabda ASOBAL Kupa, melyre a Ligában az első négy helyen álló együttes kapott meghívást. A torna elődöntőjében némi meglepetésre az Atlético Madridot megverte a házigazda Ademar León, a Barcelona viszont magabiztosan, 6 góllal nyert a Valladolid ellenében. A döntőben tehát a León és a Barça találkozott, és izgalmas mérkőzést vívott egymással.

Nagy Lászlóék jól kezdték az összecsapást, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a magyar átlövő góljaival 5 góllal is vezettek. Az Ademar szemmel láthatóan pontatlanabbul kézilabdázott, mint azt az Atlético ellen tette az elődöntőben, és így nem is tudta megközelíteni a Barcelonát.

Ennek ellenére így is csak három gól volt a differencia a szünetben, amelyet a második félidő 8. percére sikerült ledolgoznia a Leónnak (15-16). Az egyenlítés azonban nem sikerült, sőt, Nagy László egymás utáni négy góljával ismét magabiztossá tette a katalán vezetést. A hazaiak nem adták fel, és egészen a végéig nyílttá tették az összecsapást, az utolsó percben pedig még labdájuk is volt az egyenlítésre. Sarics azonban megfogta Jaime González labdáját, így 27-28-ra nyert a Barcelona.

A Barça tehát, ha nehezen is, de megnyerte a 22. alkalommal megrendezésre kerülő ASOBAL Kupát, története során hetedik alkalommal. A meccs hőse egyértelműen Nagy László és Daniel Sarics voltak, előbbi a gólszerzésben, utóbbi a kapuban nyújtott extra produkciót, amivel megteremtették a különbséget a Barcelona és a León között a fináléban.

Ademar León – FC Barcelona Intersport 27-28 (9-12)