Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

| 2011. 11. 23., 23:43

A Barcelona 3-2 arányú győzelmet ért el a Milan otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, amivel garantálta az első helyét a csoportjában. A BL-címvédő kétszer is kiengedte a kezéből a vezetést a telt házas San Siróban, és Xavi 63. percben szerzett találata jelentette végül a győzelmet. A Pep Team szép dolgokat is bemutatott a meccsen, ugyanakkor rengeteg olyan hibát is vétett, ami nagy meccseken garantáltan megbosszulja magát, többek között ezek a figyelmetlenségek tették nehézzé ezt az összecsapást is.

Rendkívül változatos és izgalmas első félidőt láthatott a San Siro közönsége, bizonyos időszakokban egyértelműen a Barcelona dominált, és alakított ki helyzeteket, máskor viszont a Milan támadásait nem tudta megfékezni a háromtagú vendég védelem. Pep Guardiola több újítással futott neki a meccsnek: egyrészt a védelemben Puyol, Mascherano és Abidal álltak (Piqué tehát hiányzott), a középpályán egyszerre jutott szóhoz Busquets és Keita, Thiago pedig sok esetben a támadósor jobb oldalán tűnt föl.

A Barcelona az első félidő jelentős részében meg tudta valósítani azt a játékot, amit akart, ugyanakkor akadtak olyan időszakok, amikor képtelen volt a labda megtartására, a játék lelassítására, ami számos veszélyes helyzetet eredményezett a Milan számára.

Az első gólra a 14. percig kellett várni; Messi indította be a tizenhatoson belül Keitát, aki a baloldalról középre adott, a hosszú oldalon érkező Xavi elől Van Bommel pedig csak a saját kapujába tudott „menteni”. A gól után nem sokkal Thiago remek, löbbölt átadásából Fábregasnak is volt egy nagy helyzete, amit védett Abbiati, ám nem sokkal ezután lendületbe jött a Milan, és elsőre Robinho ugyan még hibázott, de Seedorf átadásából Ibrahimovics már nem kegyelmezett. A Barcelona védelme hosszú percekig rendezetlen volt, a játékosok nem tudták megtartani a labdát, aminek az lett a vége, hogy Ibrahimovics tulajdonképpen könnyű helyzetből helyezhetett a kapuba.

A gól után két perccel Messi elől csak a felső kapufára tudott menteni a védője, így nem sikerült azonnal visszavenni a vezetést, de a 29. percben sikerült büntetőt kiharcolni. A játékvezető ugyanakkor a visszajátszások alapján erősen megkérdőjelezhető döntést hozott, Aquilani ugyanis alig ért hozzá Xavihoz az adott szituációban. Lionel Messi megtorpant a büntető ellövése előtt, így ugyan a kapuba talált, de Stark bíró visszafújta a tizenegyest. Messi így újból odaállt, és másodszorra már erősen lőtt a bal alsó sarokba. 1-2! A szünetig már nem változott az eredmény, de szembetűnő volt, hogy a Barça védelme nem állt igazán stabilan a lábán, sok volt az eladott labda, illetve bőven akadtak helyezkedési hibák is.

A második félidő elején Messi hamar gólhelyzetbe került, amiből csak az oldalhálót találta el, majd pár perccel később Kevin-Prince Boateng egy zseniális csellel Abidal mögé került, és Valdés eszén is túljárt azzal, hogy a rövid sarkot vette célba. Gyönyörű gól, 2-2! A meccs ismét döntetlenre állt tehát, de ez az állapot most sem tartott sokáig. A 63. percben Messi parádés beindítására érkezett Xavi már a tizenhatoson belül, aki okosan fölnézett, majd a jobb alsó sarokba helyezett.

Nem sokkal a harmadik vendég találat után a csereként beállt Alexis Sánchez állt közel ahhoz, hogy egy szabadrúgást követő pörgetésből betaláljon Abbiati hálójába, de a chileinek nem volt szerencséje. Innentől kezdve a katalán csapat már inkább törekedett a labda tartására és a játék lassítására, ami ekkor már jobban is sikerült neki, mint a korábbiakban.

Végül győzött a Barça, és ezzel a sikerrel garantáltan csoportelső. A meccsen sok szépség mellett azonban bőven akadtak hibák is – elsősorban védekezésben és az alapvető stabilitásban –, ami nem kifejezetten jó jel a közeledő El Clásico, illetve Klubvilágbajnokság előtt.

AC Milan – FC Barcelona: 2-3 (1-2)
Milánó, San Siro
 78.927 néző
Vezette:
Stark (német)

AC Milan: Abbiati; Abate, Nesta (Bonera, 65’), Thiago Silva, Zambrotta; Van Bommel (Nocerino, 72’), Aquilani, Seedorf, Boateng; Robinho (Pato, 46’) és Ibrahimovic.

FC Barcelona: Víctor Valdés; Puyol, Mascherano, Abidal; Sergio Busquets, Xavi, Keita, Thiago (Jonathan dos Santos, 91’); Messi, Cesc (Pedro, 79’) és Villa (Alexis, 67’).

Gólok: Van Bommel (öngól, 14’), Ibrahimovics (20’), Messi (tizenegyesből 31’), Boateng (53’), Xavi (63’).