Messi rajongói: Prágából a tizenhat közé: 0-4

Szeretettel köszöntelek a Messi és Barcelona rajongók klubja ... közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.hajrá barca!

• Videók - 27 db
  • Blogbejegyzések - 147 db
  • Fórumtémák - 2 db

Messi és Barcelona rajongók klubja ... vezetője

Sokszor kifejezetten látványos, jó játékkal győzött a Barcelona Prágában a Viktoria Plzen ellen a BL csoportkörének negyedik játéknapján. Lionel Messi egymást követő második meccsén szerzett mesterhármast, betalált Cesc Fábregas is, és több jó teljesítményt is föl lehetett jegyezni. Messi immár 200 gól felett jár, Valdés megdöntötte Miguel Reina rekordját, a Barcelona pedig nem csak továbbjutott a legjobb 16 közé a BL-ben, hanem immár pontelőnnyel vezeti a csoportját, mert a Milan csak 1-1-es döntetlent játszott Fehéroroszországban.

Ahogy az elmúlt időszakban szokásos volt, Pep Guardiola most is alaposan belenyúlt a kezdőcsapatába, hiszen Villa a kispadra sem ülhetett le, és a padon foglalt helyet Xavi és Iniesta is. Hosszú sérülése után a cserék között volt immár Alexis Sánchez. A kezdő együttesben ismét ott volt Cuenca, a középpályán Fábregas és Thiago irányított, míg a védelemben hosszú idő után együtt játszhatott Puyol és Piqué.

A cseh Viktoria próbára is tette a vendégek védelmét, mert az első húsz percben több ígéretes kontratámadást is vezethetett a piros-kék gárda. A Plzen gyorsan és határozottan szövögette a támadásait, többnyire a széleken törtek előre lendületesen, és a Barça ekkor még nem tudta tartósan megtartani a labdát sem. A 16. és a 17. percben komolyan ráijesztett már a cseh bajnok a BL címvédőjére: előbb Víctor Valdésnek kellett nagyot fognia egy az egyben Petrzela ellenében, majd Kolar lőtt fölé ígéretes helyzetből.

A mérkőzés a 21. percben vett döntő fordulatot. Messit utolsó emberként rúgta föl Ciszovszki, a játékvezető kicsit kivárt, majd büntetőt ítélt, a védőt pedig azonnali piros lappal kiállította. A büntetőt Messi magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba, 0-1! Innentől kezdve még nagyobb fölényben játszhatott a Barcelona, és lényegesen több helyzete is volt, mint addig, ám Pavlik kapus többször is megmentette csapatát a góloktól. A ráadás pillanataiban azonban megtört a hazai ellenállás: Messi kényszerítőzött a tizenhatoson belül Adrianóval, és a tiszta ziccerben nem hibázott: 0-2!

A második félidő első percében azonnal 0-3-ra alakulhatott volna az eredmény, de egy ismételt kényszerítő után Cesc Fábregas hajszállal a kapu mellé emelt. A meccs ritmusa ettől függetlenül visszaesett a folytatásban, gyakran hosszú percekig nem történt figyelemre méltó esemény. A 67. percben a tíz emberrel játszó hazai csapat kidolgozott egy óriási helyzetet, ám a kiváló támadásvezetés végén Petrzela az oldalhálóba lőtt. Egy perccel később már a másik oldalon Thiago Alcántara a levegőben úszva próbált a kapuba fejelni, de a kapufa kisegítette a hazaiakat, így maradt még a 0-2. A 71. percben azonban már nem volt kegyelem, az ismét ígéretes teljesítménnyel előrukkoló Cuenca húzott el a jobb oldalon, középre adott, üresen érkezett Fábregas, aki magabiztosan fejelt a kapuba. 0-3!

Ezt követően már bátran cserélt Guardiola: Alves helyett Maxwell, Abidal helyett Alexis Sánchez érkezett, így a sérüléséből visszatérő chilei közel húszpercnyi játéklehetőséget kapott. Az utolsó percekben még néhány veszélyes támadást vezetett a Barcelona, s ezek közül egyet Messi gólra váltott. A kicsit már szétesett cseh védelem nem tudott reagálni Piqué látványos sarkazására, amivel ziccerbe hozta az argentint, aki ezúttal sem hibázott tiszta gólhelyzetben.

A vége 0-4, ami több szempontból is értékes, figyelemre méltó eredmény. A Viktoria ugyanis alapvetően nem játszott rosszul, a Barcelona ezzel együtt is magabiztosan nyert, és a játéka Xavi és Iniesta nélkül is kifejezetten bíztató volt.

FC Viktoria Plzen – FC Barcelona: 0-4 (0-2)
Prága, Synot Tip Arena
21.000 néző
Vezette: Schörgenhofer (osztrák)

Viktoria: Pavlik; Lmbersky, Bystron, Ciszovszki, Rajtoral; Horvath (Reznik 77’), Jiracek, Pilar, Kolar (Duris 68’), Ptrezela és Bakos (Sevinsky 24’).

FCB: Valdés, Alves (Maxwell 70’, Piqué, Puyol, Abidal (Alexis 73’) – Busquets (Keita 65’), Fàbregas, Thiago -  Adriano, Messi és Cuenca.

Gólok: Messi (23’, 47’, 92’), Fábregas (71’).
Kiállítva: Ciszovszki (21’).