Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

A Barcelona 7-0-s sikerrel vette a Rayo Vallecano elleni idegenbeli bajnokiját a madridi Teresa Rivero Stadionban, az együttes remekelt támadásban, számos szép akciót kidolgozott, és volt olyan szerencséje, hogy az ellenfél alig tanúsított ellenállást. A Rayo Vallecano kivételesen gyenge napot fogott ki, ezt használta ki az ihletett hangulatában játszó Barça, mely saját magát és szurkolóit is vigasztalhatta ezzel a sikerrel.

Bőven változtatott a Barcelona kezdőcsapatán Pep Guardiola edző, aki lehetőséget adott Keitának, Montoyának, Adrianónak és Pedrónak, a kapuba pedig Pinto állt, melegítve az egy hónap múlva következő kupadöntőre.

A Rayo hazai jó híréhez méltó módon határozottan kezdett, és már a 3. percben helyzethez jutott, de nem várt a sorára sokáig a Barcelona sem, Thiago és Messi révén többször is gólveszélyes akciót vezetett, és lassan átvette a játék irányítását.

Néhány helyzetre azért szüksége volt a vendégcsapatnak az első gól megszerzéséhez, ám a 16. percben Sánchez tartott meg egy labdát üggyel-bajjal, kidobta a jobb oldalon üresen érkező Pedróhoz, ő Messihez centerezett, aki közelről a hálóba helyezett. 0-1!

A 21. percben már Messi készített elő Sáncheznek, aki közelről próbált kapura lőni, de Pulido becsúszva blokkolt, ez is jelezte azonban, hogy a Rayónak nem terem túl sok babér ezen az estén. A 25. percben jött a második gól, Messi szerzett labdát Keitának, ő remekül indította Sánchezt, a chilei elvitte a labdát a kapus mellett, majd éles szögből lőtt, de a játékszer a becsúszó Rober lábáról került a hálóba. 0-2!

A Barcelona gyorsan, dinamikusan futballozott, éhes volt a helyzetekre, gólokra, de hozzátartozik az összképhez, hogy a Rayo védekezése teljesen szétesett volt. A gránátvörös-kék támadók előtt rendre akadtak szabadon hagyott területek, amit sikerült is kihasználni, köszönhetően az ismét ellenállhatatlanul játszó Messinek is. A Rayo nagyon a labdát sem tudta megtartani, így nagyon úgy nézett ki, hogy a vendégek helyzetkihasználásán múlik majd, mennyi lesz a végeredmény.

A második gólt követően Messi csak egy hajszállal maradt le Adriano beadásáról, majd Keita lőhetett kapura egy lapos középre adást, de eltörte a labdát. A meccs legszebb gólját a 38. percben szerezte közelről Seydou Keita, ám ez lehetetlen lett volna Messi nélkül, aki egy parádés cselsorozat után egy kivételes köténypasszal szolgálta ki a mali futballistát.

A szünet után sem változott sokat a játék képe, és a Barcelona már az első adódó helyzetét ki tudta használni. Sánchez húzott el a baloldalon, a középen érkező Messihez játszott, aki még a felső kapufára lőtt, ám a kipattanót Pedro már a hálóba pofozta. A Rayo lelki állapota így nem javult a szünetet követően sem, a Barcelona megszerezte a negyedik gólját is, és a továbbiakban is irányította a játékot, akadtak helyzetei is, de a Rayo szerencsével sokáig megúszta újabb gól nélkül.

Ahogy az első félidőben, úgy a második játékrészben is akadt dolga néhány alkalommal a kapuba álló José Manuel Pintónak, aki remekül pótolta Victor Valdést. A 77. percben aztán megszületett a Barcelona ötödik gólja is; a csereként beállt Alves ment el a jobb oldalon, középre adott, Thiago érkezett, és a kapu bal oldalába fejelt.

A hajrá perceire aztán végleg szétesett a Rayo, a 87. percben Messi kiváló labdáját Pedro vette át tiszta gólhelyzetben, és vágta a hálóba, majd két perccel később fordított volt a szereposztás, és Messi szerezte meg a maga második, csapata hetedik gólját.

Vallecasban tehát gólparádét rendezett a Barça egy alapvetően tét nélküli meccsen, ami elsősorban azért nagy teljesítmény a részéről, mert lélektanilag aligha van optimális állapotban a keret. Folytatás szerdán a Málaga ellen, hazai pályán.

Rayo Vallecano – FC Barcelona: 0-7 (0-3)
Vallecas, Teresa Rivero
12.000 néző
Vezette:
Delgado Ferreiro

Rayo: Cobeño; Tito, Arribas, Pulido, Rober (Núnez, 29’); Trashorras, Movilla (Diamanka, 48’), Michu; Lass, Diego Costa (Diego, 65’) és Raúl Tamudo.

FCB: Pinto; Adriano (Dani Alves 60’), Puyol, Mascherano, Montoya; Busquets (Afellay, 20’), Keita, Thiago; Pedro, Alexis (Tello, 80’) és Messi.

Gólok: Messi (15’, 90’), Rober (öngól 26’), Keita (38’), Pedro (47’, 87’), Thiago (77’).