Messi rajongói: Real Madrid – FC Barcelona: 1-3 (1-1)

Szeretettel köszöntelek a Messi és Barcelona rajongók klubja ... közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.hajrá barca!

• Blogbejegyzések - 147 db
  • Fórumtémák - 2 db

Messi és Barcelona rajongók klubja ... vezetője

2011. 12. 11.,

A bajnoki címvédő FC Barcelona demoralizáló erejű győzelmet aratott a Santiago Bernabéuban szombaton este a Real Madrid ellenében, miután 1-0-s hazai vezetés után három gólt szerzett, és magabiztosan vitte el a három bajnoki pontot. Ezzel a sikerrel a Barça tovább őrzi spanyolországi trónját, és faragott a hátrányából a Real Madriddal szemben a bajnokságban. Így mindkét együttes 37 ponttal áll a Ligában, de a fővárosiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Nem okoztak nagy meglepetést az edzők a csapatok összeállításával. José Mourinho lemondott a három védekező középpályás lehetőségéről, így Özil pályán maradhatott támadó középpályásként, míg Pep Guardiola Alexis Sánchezzel erősített meg a támadósort, melyben rajta kívül Messi, és időnként Andrés Iniesta játszott. Cesc Fábregas szintén kezdett, ám visszavontabb szerepkört kapott a trénertől.

A meccset rendkívül rosszul kezdte a Pep Team, miután Víctor Valdés 15 másodperc elteltével eladta a labdát a saját tizenhatosának előterében, Busquetsről kétszer is szerencsétlenül az ellenfélhez pattant a játékszer, és végül Karim Benzema lőhetett gólt közvetlen közelről. Így az első percben máris vezetett a Real Madrid.

A fővárosiak határozottan letámadtak, a Barça nehezen tudta fölépíteni a támadásokat, gyakran a védősornak és Víctor Valdésnek kellett adogatnia, ami labdavesztésekhez vezetett. Ugyanez igaz volt a középpályán is, ahol a szokásosnál lassabban adogatott a gárda, ami a hazaiak pressziója miatt nem volt kifizetődő. A kapott gól után néhány perccel Messi szerezte meg Ramos hibája után a játékszert az ellenfél térfelén, majd Casillasnak kellett védenie a hosszú sarokba tartó labdát. A 25. percben Cristiano Ronaldo jutott tiszta lövőhelyzethez a Barcelona tizenhatosánál, ám rosszul találta el a labdát, így nem tudta növelni előnyét a fehér mezes együttes.

A 30. percben aztán Lionel Messi mutatott be egy szép szólót a pálya középső területén, jól indította Alexis Sánchezt, aki párat tolt a labdán, majd remek lövéssel a jobb alsó sarokba talált. Egyenlített a Barcelona! Az egész első félidőre igaz volt, hogy mindkét csapatnak voltak olyan időszakai, amikor dominálni tudtak, és ez volt a fő problémája a katalán együttesnek, mely a szokásosnál lassabban tette-vette a labdát, így aránylag kevés helyzete is volt.

A második félidőt lényegesen szerencsésebben kezdte a Barça, mint az elsőt, és az 53. percben Fortuna minden tekintetben mellé állt. Egy veszélyesen induló támadás során Xavi lőhetett a tizenhatoson kívülről, a labda azonban erősen megpattant Marcelón, így a jobbra induló Casillas tehetetlen volt a baloldali kapufára, majd onnan a kapuba pattogó labdával szemben.

Ez a gól döntő jelentőségűnek bizonyult, mert a Barcelona innentől kezdve nyugodtabban, sietség nélkül játszhatta saját játékát, a Madrid ellenben kénytelen volt várni a gránátvörös-kékek hibáira – és a labdára. A 62. percben a jó meccset produkáló Alexis Sánchez ismét veszélyeztetett, ezúttal éles szögből tette a próbára Casillast. A 65. és a 66. perc eseményei döntötték el azonban végleg a találkozót: Előbb Cristiano Ronaldo óriási gólhelyzetben mellé fejelt, ám Cesc Fábregas a túloldalon nem hibázott. A 66. percben Daniel Alves húzott el a jobb oldalon, majd ívelt át a hosszú oldalra, érkezett Cesc Fábregas, aki közelről, előrevetődve elfejelt Casillas mellett. 1-3!

A továbbiakban elsősorban a labda tartására rendezkedett be a Barcelona, de időről időre helyzeteket is kidolgozott. Ebben az időszakban elsősorban Andrés Iniesta villogott a baloldalon, ám gólt nem tudott szerezni. A Real Madrid részéről a 75. percben Karim Benzema lőhetett a tizenhatoson belülről – kevéssel a kapu mellé –, de ezen túl kevés veszélyt teremtett a hazai együttes.

A Barcelona meg tudta tartani az előnyét, így ismét nyerni tudott a Santiago Bernabéuban, ami egyrészt demoralizáló siker a katalán sorozat megszakítására készülő Real Madridnak, másrészt a diadal sokat jelent a pontok tekintetében is a Ligában.

Az igazán fontos pillanatban újfent bizonyított az FC Barcelona, mely ha képes lesz a kisebb csapatok ellen is motiváltan futballozni a jövőben, úgy minden reménye meglesz arra, hogy újabb címekkel fejezze be a szezont.

Real Madrid – FC Barcelona: 1-3 (1-1)