Messi rajongói: Santos FC – FC Barcelona: 0-4 (0-3)

Szeretettel köszöntelek a Messi és Barcelona rajongók klubja ... közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.hajrá barca!

• Blogbejegyzések - 147 db
  • Fórumtémák - 2 db

Messi és Barcelona rajongók klubja ... vezetője

| 2011. 12. 18., 13:34

Az FC Barcelona magabiztos és parádés játékkal 4-0 arányban legyőzte a brazil Santos együttesét a Klubvilágbajnokság döntőjében a Yokohamai Nemzetközi Stadionban, így a 2009-es siker után történelme második klubvilágbajnoki címét szerezte meg. A Barça teljesen irányította a játékot, az első félidőben lemosta a pályáról a Santost, és szebbnél szebb akciókat vezetve tett szert háromgólos előnyre. A második játékrészre aztán egy kissé visszavett a Barcelona, ekkor akadt néhány lehetősége a Santosnak, ám összességében egy percig sem volt kérdéses a győztes kiléte. A Pep-Team uralja a világot, és 2009 után ismételten hivatalosan is a világ legjobbjának koronáztatta meg magát.

A Barcelona játékosai a FIFA jóváhagyásának köszönhetően egyen pólóval kívántak erőt a gyógyuláshoz a csütörtökön megsérült David Villának, amit a bevonuláskor viseltek a kezdőcsapat tagjai. Pep Guardiola a chilei Alexis Sánchez és a spanyol David Villa sérülései miatt Leo Messi mellé nem klasszikus támadókat jelölt a csapatba, inkább Dani Alvest, Andrés Iniestát és Thiago Alcántarát tolta följebb. Mögöttük Fábregas és Xavi osztogatta a labdákat, így a csapat összes támadó középpályása bevetésre került, és már az első perctől kezdve a pályán volt.

Ennek meg is volt az eredménye a játékban: a Barcelona azonnal jelentős mezőnyfölénybe került, a Santos elsősorban kontratámadások révén próbált meg helyzeteket kidolgozni, de a labdát alig tudta birtokolni. Több veszélyes támadás után aztán a 17. percben szerezte meg a vezetést a katalán tizenegy: Xavi indította be - egy pazar átvétel után - a tizenhatoson belülre Messit, aki kicsit várt, majd átemelt a kapus fölött. A gólvonalon még egy brazil védő ollózva megpróbált felszabadítani, de nem tudta kikanalazni a labdát. 0-1!

A 23. percben már a második gólját szerezte meg a Barcelona: a jobb oldalon szinte támadóként játszó Alves adott középre laposan a tizenhatoson belülre, kis szerencsével eljutott a labda Xavihoz, aki nem is hibázott, és megszerezte a második gólt. 0-2, a Barça támadójátéka kiszámíthatatlan volt, köszönhetően annak a kohéziónak, amit annak ellenére tudott megteremteni az együttes, hogy a támadójátékosai folytonosan váltogatták a pozícióikat.

A 29. percben aztán már a harmadik találatát is megszerezhette volna a gránátvörös-kék gárda, amikor Cesc Fábregas került óriási helyzetbe közvetlenül a kapu előtt – egy újabb, védők mögé bepasszolt labdával –, de csak a kapufát találta el. A 45. percben viszont már nem úszta meg a harmadik gólt a Santos: pazar akció végén Thiago fejesét még védeni tudta Rafael, de Fábregas már egészen közelről a hálóba talált. 0-3 a szünetben.

A második félidő elején a Santos nagyobb kockázatot vállalt, mint előtte, és több ziccert is kidolgozott. Neymar két alkalommal is helyzetbe került, egyszer Valdés védett nagyot vele szemben, egyszer pedig kapu fölé fejelt egy beadást a brazil tehetség, ráadásul ebben az időszakban Borges is lőhetett volna gólt, a Barcelona azonban megúszta ezeket a helyzeteket. Ezzel együtt azért akadtak lehetőségei a Pep-Teamnek is, Daniel Alves az 52. percben a kapufát is eltalálta.

A Santos a későbbiekben sem adta fel, több veszélyes támadást vezetett, mint az első játékrészben, de a játékot továbbra is a katalán csapat dominálta, és az is világos volt a mérkőzést nézve, hogy a Santos csupán akkor tud komolyabb helyzeteket kialakítani, amikor a Barça kissé könnyelművé vált, és eladott egy-egy labdát a középpályán. A katalán gárda az iramot tekintve gyengébbre sikerült második játékrész végén a kegyelemdöfést is megadta a Santosnak, hiszen Messi megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját a 81. minutumban. 0-4, egy visszafejelt labdára Alves csapott le, rövid labdavezetés után az argentinhoz passzolt, aki elvitte a kapus mellett a labdát, és közelről a kapuba helyezett.

A Pep-Team megszerezte a második klubvilágbajnoki címét a történelme során, Pep Guardiola pedig a 2009-es siker után két éven belül vezette ismét a világ klubfutballjának csúcsára együttesét, ami kétségtelenül egyedülálló és csodálatos teljesítmény. Mi több, Leo Messi lett a második labdarúgó Pedro után, aki egy esztendő során mind a hat sorozatban képes volt gólt szerezni.

A dicsérő jelzők kifogyhatatlanok, és ami a katalán szurkolók számára még örömtelibb, hogy immáron három és fél éve teljesen jogosak.

Santos FC – FC Barcelona: 0-4 (0-3)